Батьківський катехізис. Як стати кращим другом своїй дитині
Дружба, важлива не тільки між добрими знайомими або родичами. Батьки так само повинні прагнути стати своїм дітям друзями. Адже в дитячо-батьківських відносинах важливі не тільки почуття поваги і любові. Дитина повинна розуміти вас, а ви його. Напевно, не один з батьків не побажає, щоб син або дочка соромилися, а тим більше боялися підійти до них з проханням. Вони повинні бути впевнені, що в будь-який час отримають від батьків підтримку і розуміння.
Навіть не дивлячись на те, що багато батьків працюють, необхідно приділяти своєму чаду певну кількість часу. Дуже втомилися, приділіть дитині 15 хвилин, для відвертої розмови, поцікавтеся успіхами в школі. Обов'язково дайте дитині зрозуміти, що йому при необхідності завжди можна звернутися за допомогою до матері або батька.
Чоловік, який хоче, щоб його син виріс сильним і мужнім, обов'язково повинен приділяти час своїй дитині. Подаючи приклад, батько стає еталоном і зразком для наслідування. Не важливо, чого ви навчаєте хлопчика - грі в м'яч або домашньої будівництві, він поруч і для нього це дуже важливо. Давайте можливість дитині відчути інтерес до ваших спільних занять, частіше хваліть і ведіть себе природно. Саме здатність до наслідування, допомагає хлопчикові при наявності відповідного прикладу, вирости справжнім чоловіком.
Ні в жодному разі, батькам у спілкуванні з дітьми не можна проявляти роздратування або нетерплячість. Набагато ефективніше і результативніше буде протікати весь виховний процес, виявляй ви симпатію і схвалення. Дайте можливість дитині відчути себе самостійним у спільній діяльності. Нехай проявить ініціативу, а ви його підтримаєте.
Дурні упередження, що заважають більшості батьків мати доброзичливі і глибоко поважні відносини з дочками. Звичайно, виховання дівчинки лягає на плечі матері, але від цього роль батька не менш значуща. Дівчата, як і хлопці, які мріють отримати схвалення від батька. Дочка може з задоволенням сходити на риболовлю чи пограти у футбол. Діти ростуть впевненими в своїх силах і можливостях, якщо відчувають щирий інтерес до них з боку батька або матері.
Проведене із задоволенням час всією сім'єю: походи в музеї і кіно, прогулянки та пікніки, готує дітей до дорослого життя, куди переноситься досвід спілкування з дитинства. Емоційна підтримка дорослих важлива для прийняття майбутніх чоловіка чи дружини. Адже відносини усередині родини - це в першу чергу зразок, навіть в якійсь мірі модель майбутньої сім'ї вашої дитини. Прийняття потреби, сина або дочки в дружбі, допомагає батькам бути в курсі дитячих справ.
Тактовно постаратися дізнатися, як справи з англійською у дочки чи не нав'язливо поділитися з сином цікавими подіями зі свого дитинства, це теж важливо. Подібні методи викликають дитини на відвертість, але не налякало його своєю категоричністю. Ваша дитина, теж особистість. Нехай не зовсім відбулася в житті, але зі своїми потребами і зі своїм певним ставленням до подій.
Важливий аспект у встановленні дружби - вміння батьків не нав'язувати свою точку зору. Прав ваша дитина чи ні, він повинен переконатися в зворотному самостійно, а не, тому що так сказав батько або мати. Авторитет батьків, дуже важливий для підростаючого покоління, але ще важливіше в їх особі, в першу чергу, бачити хороших друзів.
Підготував психолог гімназії
Зелінська Т.О.
|