День матері щорічно в Україні відзначають у другу неділю травня, 12 травня. Це свято не є офіційним та цього дня діти вітають своїм матусь словами вдячності та любові, нагадуючи їм, яку важливу роль мама відіграє у їхньому житті.
У 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Дівчина писала листи до державних установ та видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Відтак, її старання увінчалися успіхом, адже у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. З покоління в покоління мама – найголовніша людина для своїх дітей.
Безперечно, День матері – одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде неабияк любити, незважаючи ні на що.
Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Вже через рік це свято відзначалося у Львові. Ініціатором урочистостей була редакторка тижневика "Жіноча доля" Олена Кисілевська.
У 1929 році Спілка українок зініціювала впровадження цього свята на Тернопільщині. Через 10 років радянська влада заборонила це свято. 10 травня 1999 року указом президента України було встановлено, що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.
|